"וַיִּשְׁלְחוּ מַלְאָכִים אֶל-יוֹשְׁבֵי קִרְיַת-יְעָרִים לֵאמֹר: הֵשִׁבוּ פְלִשְׁתִּים אֶת-אֲרוֹן ד'–רְדוּ הַעֲלוּ אֹתוֹ אֲלֵיכֶם" (שמואל א פרק ו' פסוק כ"א)

קרית יערים הוקמה בשנת 1975 כשכונת מגורים דתית חרדית בשם "קריית טלז-סטון", וכך גדל הישוב עד שנהפך לרשות מקומית בשנת 1992.

קרית יערים היא מועצה מקומית הנמצאת בפאתי העיר ירושלים. סמוך לכביש מספר 1 בדרך העולה לירושלים, קריית יערים נמצאת מערבית לאבו גוש ומזרחית לישוב נווה אילן.

שטח הישוב הוא כ 530 דונם, בישוב כ 7,300  תושבים, ראש המועצה המכהן הוא יצחק רביץ.

בשנת 1933, היה איש העסקים היהודי מנשה אלישר מעורב ברכישת 600 דונם קרקע באזור אבו גוש, יחד עם סגן הקונסול הגרמני בירושלים ואיש הנדל"ן ג'וזף פסקל אלבינה, לאחר חמש שנות מאבקים משפטיים מול הבעלים הערביים של הקרקעות, נרשמה הקרקע על שמו של אלישר ו"חברת קריית יערים בע"מ". במטרה להקים במקום עיר גנים שתתוכנן על ידי האדריכל ריכרד קאופמן. התוכנית לא יצאה לפועל עקב המרד הערבי הגדול. ניסיונות לקדם את התוכנית לאחר מלחמת העולם השנייה לא צלחו בגלל מחסור במים.

בשנת 1975 הוקמה במקום שכונת מגורים דתית בשם "קריית טלז-סטון", טלז - על שם עיר בליטא בשם זה שנתפרסמה ביהדות בזכות "ישיבת טלז" שהייתה בה, סטון - על שם הנדבן אירווינג סטון. מלכתחילה יועד המקום להיות משכנה של ישיבת טלז שהייתה אמורה לעבור אליו מקליבלנד, וסביבה מגורים לתלמידים ולצוות.

קריית יערים הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1992.

קרית יערים הינו יישוב מטופח ואיכותי המאוכלס על ידי יהודים שומרי תורה ומצוות מכל הגוונים ונמצא בכניסה לירושלים. במרחק של כ-12 דקות נסיעה מירושלים.