דבר ראש המועצה

תושבים יקרים שלום וברכה,

בשנים האחרונות הפכה קריית יערים מיישוב קטן ליישוב גדול ומבוסס המהווה מודל ודוגמה לערים ולריכוזים חרדיים אחרים בארץ.

בקריה מגוון רחב של אוכלוסיות, ילידי הארץ לצד עולים חדשים וותיקים, בני ישיבות לצד חסידים ואנשי מעשה, יוצאי עדות המזרח ובני אשכנז כשכולם חיים בהרמוניה ובשיתוף לצד שימור המורשת מבית אבא.

הריבוי הטבעי בקריה נחשב לאחד מהגבוהים בארץ וזה בלי לספור את התינוקות של בית החלמה. גם מנעד הגילאים בקריה רחב מאד וכל הגורמים הנ"ל מציבים בפנינו אתגרים מורכבים במתן שירות מיטבי לכל תושבי הקריה, בהתחשבות בקהילות השונות הגרות בה, בשמירה על איכות החיים במקום ועוד.

השנים האחרונות עומדות בסימן של תנופת בינוי רחבה. רק לאחרונה הוחל באכלוס שכונת "איילת השחר" ע"ש מרן הרב שטיינמן זצוק"ל ובשנה הקרובה יאוכלסו בע"ה בניינים נוספים בשכונה בס"ה מדובר על תוספת של כ-400 משפחות לקריה.

מחלקת החינוך הגדילה משמעותית את היצע החוגים לילדי הקריה במסגרת "פסיפס". הודות לתקציב מיוחד שהתקבל ממשרד המדע התאפשר לקיים את החוגים בהשתתפות סמלית של ההורים.

עוד ממחלקת החינוך, המועצה קיבלה אישור לתוספת 2 כיתות מעון חדשות. בנוסף אושרה בניית מעון נוסף במורדות בית החלמה. כיתות המעון הנוספות נמצאות כבר על שולחנות התכנון

כמובן המשכנו במסורת של חינוך להתנהגות נכונה בדרכים שהיא דרך חיים.

בתחילת שנת הלימודים נפתחה כיתת גן לילדות דוברות אנגלית.

אנו עובדים בשיתוף פעולה עם משרד הפריפריה בפרויקט קידום לתלמידי היסודי והעל יסודי.

המועצה עברה בהצלחה מרובה מבדק של פיקוד העורף במסגרתו נבחנה היערכות המועצה על כל אגפיה לזמן חירום. כמובן שכולנו מקוים ומתפללים שלא נזדקק להפעיל  את מערך החירום שלנו.

גם השנה לא שכחנו את הנושא של חזות הקריה. לאחרונה נחתם חוזה עם חברה חיצונית לטיפוח ואחזקת הגינות הציבוריות וכבר ניתן לראות סימנים ראשונים בשטח כאשר באביב הכל יפרח בע"ה.

בנימה אישית, אני רואה זכות אישית לעמוד בראש המועצה המקומית ולשרת את תושבי הקריה. אני מודה לקב"ה על כך ואני מקווה שאזכה להמשיך ולשרת אתכם גם בשנים הבאות ולהצעיד את הקריה קדימה ברוח ובחומר.

 

היו ברוכים,

ראש המועצה

הרב אברהם רוזנטל

דבר ראש המועצה תשע"חראש העיר תשע"ח.